Esri User Conference 2016 – podsumowanie

Od 27 czerwca do 1 lipca w San Diego, w Kalifornii odbywała się coroczna Międzynarodowa Konferencja Użytkowników Oprogramowania Esri (Esri UC). Konferencji towarzyszyło wiele różnych wydarzeń, sesji, ekspozycji oraz prezentacji.

5a8b
Esri UC poprzedzała Konferencja Edukacyjna (Esri Education GIS Conference), która zgromadziła nauczycieli oraz osoby związane z ośrodkami akademickimi z całego świata. W czasie tej części odbyły się liczne warsztaty oraz sesje tematyczne, czy tzw. „light talks” 15-minutowe prezentacje dotyczące wykorzystania GIS-u w różnych projektach. Podczas wydarzenia odbyła się mała sesja plenarna oraz sympozjum, podczas którego można było zapoznać się ze stoiskami uniwersytetów amerykańskich oraz jednostek naukowych zajmujących się GIS-em.

2

Podczas Esri UC w ciągu trzech dni odbyło się 60 sesji. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło wystąpienie Jacka Dangermonda podczas sesji plenarnej. Następnie zostały zaprezentowane nowe możliwości GIS, m.in. w teledetekcji i wykorzystaniu dronów. Oprócz tego pokazano, jak GIS wykorzystywany jest przez archeologów ze Szwecji. Sesję plenarną, wiele prezentacji oraz wywiadów ze specjalistami, które odbywały się w czasie konferencji można obejrzeć na stronie E380.

13

W czasie konferencji prezentowano najnowsze rozwiązania i narzędzia ArcGIS, takie jak: drone2maps, czasowa analiza statystyczna, Survey123. Równolegle odbywała się prezentacjaposterów, które ukazywały sposoby wykorzystania GIS-u w różnych dziedzinach – od muzeów po jednostki rządowe.

23dW czasie przerw na lunch odbywały się spotkania grupowe, zrzeszające i integrujące osoby związane z poszczególnymi dziedzinami oraz pracowników Esri, opiekujących się danymi tematami. Warto wymienić spotkania kobiet zajmujących się GIS-em, użytkowników rozwiązań mobilnych, muzealników, czy osób związanych z lotnictwem.

6

19

Konferencji towarzyszyło również EXPO, na którym swoje stoiska miały nie tylko poszczególne grupy związane z Esri, lecz także inne firmy wykorzystujące GIS, jak np. Harris, Airbus, DigitalGlobe, Trimble i inne. Całe EXPO podzielone było na strefy tematyczne np. tworzenie aplikacji GIS (z pomocą techniczną), badania terenowe (z prezentacją różnych narzędzi GNSS), tzw. „drone zone” (z klatką, gdzie znajdowały się latające drony), wydzielone były również: strefa publiczna i rządowa, czy strefa szkoleń. Esri oferowało wsparcie techniczne i merytoryczne dla każdego swojego produktu – uczestnicy mogli przyjść ze swoimi danymi i omówić konkretne problemy. Najciekawsze było stanowisko krytyków map, które oferowało pomoc estetyczną kartografów.

7a

7

Na sam koniec konferencji odbyła się impreza plenerowa w Balboa Park – miejscu, gdzie znajduję się większość muzeów San Diego. Oprócz możliwości zwiedzenia każdego muzeum, był również poczęstunek oraz liczne występy artystów, muzyków i akrobatów.

31

Wyjazd na konferencję w San Diego był możliwy dzięki wsparciu Rady Konsultacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego, Samorządu Doktoranckiego UW  oraz Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s