SKN Nowoczesnych Metod Prospekcji i Dokumentacji Archeologicznej

kontakt: wodolot.skn@gmail.com

SKN Wod.o.lot w Studenckim Ruchu Naukowym

Członkowie SKN Nowoczesnych Metod Prospekcji i Dokumentacji Archeologicznej „Wod.o.Lot” przy Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego kontynuują od 2005 roku działalność swoich poprzedników z lat dziewięćdziesiątych rozwijając się w trzech różnych kierunkach: archeologii lotniczej, podwodnej i nieinwazyjnej. Koło zostało zreaktywowane w 2005 roku.

Naszym najważniejszym celem nie jest promowanie tylko własnych dokonań, a rozpowszechnianie nowoczesnych metod badań w archeologii oraz poza nią. Między innymi, dlatego co roku bierzemy udział w Dniach Archeologa organizowanych w Instytucie Archeologii UW oraz Pikniku Naukowym, a także w wielu innych imprezach organizowanych na terenie całej Polski.

Strona (i zarazem serwis informacyjny) naszego koła powstała po to by promować nasze a także światowe dokonania archeologii niedestrukcyjnej i podwodnej.

Jej głównym celem jest jednak promowanie rzetelnej wiedzy na temat archeologii (co jest szczególnie ważne w dobie inwazji różnej maści „oszołomów” na tematykę archeologii) i gromadzenie wiedzy i linków do innych godnych uwagi stron internetowych, szczególnie o tematyce archeologii niedestrukcyjnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s