II Międzyuczelniana Konferencja Naukowa „Roma, Romae, Romae…”, 20 maja, Instytut Archeologii UW

Studenckie Koło Naukowe Numizmatyków Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w drugiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej Roma, Romae, Romae…, która odbędzie się w dniu 20 maja 2011 r. w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobnie jak w zeszłym roku celem konferencji jest podjęcie szeroko rozumianej tematyki dziejów starożytnego Rzymu. SKN Numizmatyków UW zaprasza do wygłoszenia krótkich (do 20 minut) referatów w ramach jednego z trzech paneli: historycznego, numizmatycznego oraz archeologicznego. Gospodarze konferencji poprzez różnorodność podejmowanych zagadnień pragną pokazać niezwykłe bogactwo świata starożytnego Rzymu. W obszarze zainteresowań znajdują się wszelkie kwestie związane z wojskowością, religią, życiem codziennym, kulturą i sztuką różnych obszarów i okresów. Udział przedstawicieli odmiennych specjalizacji, nawet z pozoru tak odległych jak konserwatorstwo czy antropologia, może być okazją do spojrzenia na Imperium Romanum z nowej, ciekawej perspektywy. Gospodarze czekają na wszystkich, których fascynuje starożytny Rzym i którzy chcieliby podzielić się swoją pasją.

Zgłoszenia wraz z podstawowymi danymi (imię, nazwisko, uczelnia) prosimy wysyłać na adres: numis.kn [at] uw.edu.pl do 24 kwietnia 2011 r.

Do zgłoszenia należy dołączyć krótki abstrakt (do dziesięciu zdań), zawierający tytuł i cel pracy oraz streszczenie najważniejszych tez. W przypadku ilości zgłoszeń przekraczającej możliwości czasowe, będzie on stanowił podstawę kwalifikacji na konferencję.

(MJ)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s