100’000 odwiedzin Wodolotu!

W dniu dzisiejszym w okolicach południa pękł stu tysięczny balon wodno-lotniczych odwiedzin! Od założenia strony w połowie listopada 2009 r. do dnia dzisiejszego do godziny 18 stronę odwiedzono równo 100081 razy. Redakcja serwisu oraz Zarząd i Członkowie Koła pragną niniejszym podziękować za okazanie zainteresowania naszemu przedsięwzięciu i uczestnictwu w nim.

Naszym celem, oprócz publikacji aktualności z życia Koła, było stworzenie ogólnodostępnej bazy informacyjnej dotyczącej różnych technik ogólnie rozumianej „archeologii nieinwazyjnej” i metod dokumentacji, często określanych potocznie jako „nowoczesne” a de facto stosowanych coraz częściej jako stały element badań. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu członków Koła oraz ludzi spoza niego.

Nasz projekt dalej trwa i można się do niego w każdym momencie przyłączyć.  Jeżeli masz pomysł na artykuł lub badania ze sfery naszych dokumentacyjnych oraz  podwodno-lotniczo-nieinwazyjnych zainteresowań możesz napisać na nasz mail wodolot.kn@uw.edu.pl lub przyjść na spotkanie Koła. Zapraszamy i zachęcamy do współpracy!

Jako bonus dla ego wpisu przygotowaliśmy zestawienie statystyk odwiedzin serwisu. Zapraszamy do lektury.

Rok 2011

Ile razy odwiedzono stronę ogólnie – już wiecie, ale w samym ubiegłym roku zarejestrowaliśmy 74498 odwiedzin. Wierząc danym statystycznym, byłoby to tyle indywidualnych osób ile potrzeba na zapełnienie Madison Square Garden na 4 kolejne mecze koszykówki, lub tyle osób ile odwiedza nową wystawę w Louvre w 3 dni. W ubiegłym roku opublikowaliśmy 87 wpisów osiągając całkowitą liczbę 214. Pojawiło się również 655 zdjęć, czyli ok. 2 dziennie!

Najczęściej odwiedzanym artykułem w zeszłym roku był wpis poświęcony odkryciu schronu bojowego typu „Ringstand” na Placu Zbawiciela w Warszawie. Naszym czytelnikom przypadły również do gustu artykuły z cyklu Archeologiczny Przewodnik Muzealny, a w szczególności poświęcony Muzeum Rynku Głównego w Krakowie oraz Pergamonmuseum w Berlinie. Nasi czytelnicy poszukiwali również informacji o przeszłości w oparciu o mapy oraz okazali zainteresowanie licznym artykułom o przeszłości Warszawy. Najgoręcej komentowanym wpis traktował o trudnej sytuacji finansowej IA UW i jej planach dalszego obciążenia (potocznie zwanego dojeniem) studentów.

Naszą stronę odwiedzano w ubiegłym roku średnio ok. 5000 razy w skali miesiąca. Szczyt aktywności strona osiągnęła w kwietniu i maju notując ponad 8000 odwiedzin – wynik ten udało nam się powtórzyć również w grudniu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom serwis Wodolotu przyciągnie uwagę również w roku 2012!

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy,

-Redakcja Serwisu

            ___________________      


3 myśli w temacie “100’000 odwiedzin Wodolotu!

  1. Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania strony weszło mniej osób niż obecnie wchodzi jednego dnia, myślałem, że tak zawsze będzie kameralnie… samotnie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s