100’000 odwiedzin Wodolotu!

W dniu dzisiejszym w okolicach południa pękł stu tysięczny balon wodno-lotniczych odwiedzin! Od założenia strony w połowie listopada 2009 r. do dnia dzisiejszego do godziny 18 stronę odwiedzono równo 100081 razy. Redakcja serwisu oraz Zarząd i Członkowie Koła pragną niniejszym podziękować za okazanie zainteresowania naszemu przedsięwzięciu i uczestnictwu w nim.

Naszym celem, oprócz publikacji aktualności z życia Koła, było stworzenie ogólnodostępnej bazy informacyjnej dotyczącej różnych technik ogólnie rozumianej „archeologii nieinwazyjnej” i metod dokumentacji, często określanych potocznie jako „nowoczesne” a de facto stosowanych coraz częściej jako stały element badań. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu członków Koła oraz ludzi spoza niego.

Nasz projekt dalej trwa i można się do niego w każdym momencie przyłączyć.  Jeżeli masz pomysł na artykuł lub badania ze sfery naszych dokumentacyjnych oraz  podwodno-lotniczo-nieinwazyjnych zainteresowań możesz napisać na nasz mail wodolot.kn@uw.edu.pl lub przyjść na spotkanie Koła. Zapraszamy i zachęcamy do współpracy!

Jako bonus dla ego wpisu przygotowaliśmy zestawienie statystyk odwiedzin serwisu. Zapraszamy do lektury.

Rok 2011

Ile razy odwiedzono stronę ogólnie – już wiecie, ale w samym ubiegłym roku zarejestrowaliśmy 74498 odwiedzin. Wierząc danym statystycznym, byłoby to tyle indywidualnych osób ile potrzeba na zapełnienie Madison Square Garden na 4 kolejne mecze koszykówki, lub tyle osób ile odwiedza nową wystawę w Louvre w 3 dni. W ubiegłym roku opublikowaliśmy 87 wpisów osiągając całkowitą liczbę 214. Pojawiło się również 655 zdjęć, czyli ok. 2 dziennie!

Najczęściej odwiedzanym artykułem w zeszłym roku był wpis poświęcony odkryciu schronu bojowego typu „Ringstand” na Placu Zbawiciela w Warszawie. Naszym czytelnikom przypadły również do gustu artykuły z cyklu Archeologiczny Przewodnik Muzealny, a w szczególności poświęcony Muzeum Rynku Głównego w Krakowie oraz Pergamonmuseum w Berlinie. Nasi czytelnicy poszukiwali również informacji o przeszłości w oparciu o mapy oraz okazali zainteresowanie licznym artykułom o przeszłości Warszawy. Najgoręcej komentowanym wpis traktował o trudnej sytuacji finansowej IA UW i jej planach dalszego obciążenia (potocznie zwanego dojeniem) studentów.

Naszą stronę odwiedzano w ubiegłym roku średnio ok. 5000 razy w skali miesiąca. Szczyt aktywności strona osiągnęła w kwietniu i maju notując ponad 8000 odwiedzin – wynik ten udało nam się powtórzyć również w grudniu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom serwis Wodolotu przyciągnie uwagę również w roku 2012!

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy,

-Redakcja Serwisu

            ___________________      

Komentarze 3 to “100’000 odwiedzin Wodolotu!”

  1. Serdeczne gratulacje:) Życzę byście kiedyś dopisali kolejne zero do tej pięknej liczby 100 000:) Pozdrawiam!

  2. I zamykamy dzień z wynikiem 100213 🙂
    (MJ)

  3. Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania strony weszło mniej osób niż obecnie wchodzi jednego dnia, myślałem, że tak zawsze będzie kameralnie… samotnie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: