Archeologia podwodna – nowa oferta IAUW

Od przyszłego roku akademickiego Instytut Archeologii UW poszerzy swoją ofertę dydaktyczną o specjalizację z archeologii podwodnej. Będzie to jedna z kilkunastu dostępnych specjalizacji* (wyboru specjalizacji dokonuje się już na II roku studiów licencjackich). W ramach bloku będą prowadzone zajęcia m.in. z metodyki badań podwodnych, archeologii morskiej, szkutnictwa średniowiecznego oraz ćwiczenia praktyczne w terenie (30 godzin w ramach badań powierzchniowych). Ponadto będzie istniała możliwość pisania pracy licencjackiej z zakresu archeologii podwodnej.

Organizatorzy tych zajęć zapraszają na dzień otwarty archeologii podwodnej, który odbędzie się 7 maja 2011 r. w IAUW (Krakowskie Przedmieście 26/28, budynek Szkoły Głównej) o godzinie 11:00. Więcej informacji na stronie IAUW oraz Crimea Project. Wszelkie pytania można też kierować bezpośrednio do wykładowców pod adresem archeologiapodwodna [at] gmail.com.

Od dwóch lat prowadzone są zajęcia z geofizyki archeologicznej, teraz powstanie jeszcze specjalizacja z archeologii podwodnej. Nic tylko trzymać kciuki aby niebawem ruszył blok z archeologii lotniczej.

Korzystając z okazji chciałbym wszystkich zachęcić do odwiedzania powstałego niedawno blogu o archeologi podwodnej.

(PW)

 * Wykaz specjalizacji w IAUW
Archeologia paleolitu i mezolitu / Archeologia neolitu i wczesnej epoki brązu /Archeologia okresu protohistorycznego  /Archeologia średniowiecza i czasów nowożytnych  / Archeologia Grecji / Archeologia Rzymu i prowincji rzymskich  / Archeologia Egiptu Nubii / Archeologia Bliskiego Wschodu  / Archeologia Ameryk i Oceanii / Recepcja Antyku / Archeozoologia / Antropologia ogólna i archeologia krajobrazu / Papirologia i epigrafika / Geofizyka archeologiczna/ Bioarcheologia człowieka

Jedna myśl w temacie “Archeologia podwodna – nowa oferta IAUW

  1. Ciężko było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s