Nowy Sketchup

Prosty, intuicyjny, profesjonalny i co najważniejsze darmowy : Google Sketchup. Nowa wersja tego programu (już ósma) jest do pobrania TUTAJ.

Aplikacja służy do projektowania w środowisku 3d. Oferuje różne narzędzia do rysowania i do projektowania przestrzennego. Google SketchUp to program za pomocą którego można w bardzo prosty sposób tworzyć trójwymiarowe modele (domy, rzeźby, wnętrza, rekonstrukcje grodzisk etc.). Stworzone obiekty można następnie umieścić w aplikacji Google Earth.

Działa to także w drugą stronę : można zgrywać dane z Google Earth (np. zdjęcia satelitarne i NMT z georeferencjami) i na nich pracować. Do programu można także wgrywać chmury punktów z własnych pomiarów oraz modele stworzone chociażby np. w AutoCAD.

Kolejnym i bardzo ważnym plusem jest prężnie działająca społeczność internetowa, która tworzy samouczki. Muszę przyznać, że nigdy nie byłem asem w rysowaniu, tym bardziej w programach 3D, ale udało mi się dość szybko (przy pomocy samouczka) stworzyć trójwymiarowy model krzesła… niewątpliwie był to dla mnie wielki wyczyn.

W skrócie Google Sketchup oferuje:

intuicyjne modelowanie 3d

import NMT z Google Earth

import zdjęć kolorowych z Google Earth

integracja z Google Earth (tworzenie budynków 3d)

duża ilość samouczków dostępnych na serwisie Youtubie

Co nowego w Sketchup 8?
Pierwszy z całej serii samouczków do Google Sketchup autorstwa Arkadiusza Szadkowskiego (autora bardzo ciekawego bloga Miasta 3D, na podstawie którego został stworzony ten wpis)
(PW)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s