Konferencja „Roma, Romae, Romae…”

W maju odbędzie się kolejna konferencja, tym razem o charakterze międzywydziałowym, o której warto wiedzieć. Kontakt z organizatorami TUTAJ.

Studenckie Koło Numizmatyków UW, Dyskusyjne Koło Naukowe Studentów Filologii Klasycznej UW, Koło Naukowe Archeologii Prowincji Rzymskich Hispania i Koło Naukowe Archeologii Wojny Okresu Rzymskiego mają zaszczyt poinformować i zaprosić na Międzywydziałową Konferencję Studenckich Kół Naukowych UW skupionych wokół starożytnego Rzymu, pod hasłem „Roma, Romae, Romae…”, która odbędzie się 12 maja 2010 r. w Instytucie Archeologii UW.

Celem naszego przedsięwzięcia jest przedstawienie możliwości oraz efektów współpracy naukowej dziedzin zajmujących się starożytnością oraz zainteresowanie studentów możliwościami badawczymi z nimi związanymi a także zachęcenie do dalszych samodzielnych badań. Chcielibyśmy także, żeby efekty naszej wymiany poglądów również materiał ekspozycyjny wystawy konferencyjnej, który wg naszych zamierzeń zostanie przeniesiony do jednej z sal wykładowych IAUW jako pomoc naukowa oraz wydawnictwo pokonferencyjne zainicjowały uzupełnienie programów nauczania wydziałów nauk historycznych o numizmatykę antyczną, zachęciły do poszerzania wiedzy teoretycznej i zainteresowań z jej zakresu.

Podczas konferencji chcielibyśmy pokazać, że numizmatyka czy filologia klasyczna nie są wyłącznie naukami pomocniczymi historii, ale mogą lub powinny być traktowane jako osobne nauki, a współpraca tych dziedzin może przynieść wiele korzyści naukowych. Każdy z nas zajmując się niewielkim tylko wycinkiem przeszłości może dostać podczas konferencji wiele cennych uwag i sugestii od osób zajmujących się inną, ale jednak pokrewną dziedziną. Badanie bowiem przeszłości, którą przecież tworzył człowiek, nie można ograniczać do tylko jednej sfery jego życia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s